trenerzy: Maciej Wierzbicki, Piotr Piasecki

Dodane przez bady dnia grudzień 23 2017 16:16:470 Komentarzy ˇ 110 Czytań - Drukuj
ORZYC Chorzele – WKRA Żuromin 2-8 (0-3)
1-5 Piotr Piasecki
2-6 Piotr Piasecki

Kacprzak – Majk (60. Suchowiecki), Michał Kawiecki (46.Szmalc), Dąbrowski (70.Walewacz), Czaplicki – Wierzbicki (46. Brzezicki), Kowalski, Rejs (46. Bartołd), Piasecki, I.Tułowiecki – G.Kawiecki

W nienajlepszym stylu pożegnali się zawodnicy Orzyca z własnymi kibicami przed przerwą zimową wysoko przegrywając ze zdecydowanym liderem ligi Wkrą Żuromin.
Goście dominowali w każdym elemencie piłkarskiego abecadła i ich zwycięstwo nawet przez moment nie było zagrożone. A można wręcz powiedzieć, że przyjezdni urządzili sobie festiwal bramek. Miejscowi odpowiedzieli dwu-krotnie za sprawą Piotra Piaseckiego.

Liga Okręgowa 2017/2018: kolejka 14
WIECZFNIANKA Wieczfnia – ORZYC Chorzele 2-3 ( 0-2 )
0-1 Igor Tułowiecki
0-2 Piotr Piasecki
1-3 Piotr Piasecki

Kacprzak – Suchowiecki, Michał Kawiecki, Dabrowski, Czaplicki – Piasecki, Kowalski, Rzeżuchowski (41. Szmalc), I.Tułowiecki – Bartołd (65. Walewacz) – G.Kawiecki

Bardzo ciężki gatunkowo to był mecz dla chorzelan , ale gracze Orzyca udźwignęli ten ciężar i przywieźli komplet punktów z Wieczfni. Zwycięstwo żółto-czerwonych było czymś oczywistym i na nikim nie zrobiło wrażenia, ale gdyby przyjezdnym powinęła się noga wszyscy by wytykali ich palcami i szydzili.
Mimo, że wynik może wskazywać na trudną przeprawę to chorzelanie mięli to spotkanie pod kontrolą i powinni wygrać zdecydowanie wyżej. Choć z drugiej strony, jeden moment nieuwagi graczy Orzyca czy jakaś „bramka życia” któregoś z zawodników gospodarzy mogła doprowadzić do wyrównania w tym meczu.
Pierwszy kwadrans to optyczna przewaga miejscowych. Dużo stałych fragmentów gry, dużo dośrodkowań jednak krzywda w tym czasie się chorzelanom nie stała. Po 15 minutach goście nauczyli się grać na dosyć delikatnie mówiąc specyficznym boisku w Wieczfni i zaczęli dyktować warunki gry. W 40 minucie ładnym prostopadłym podaniem Piotr Piasecki obsłużył Igora Tułowieckiego. A skrzydłowy Orzyca w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie go pokonał. Po kolejnych dwóch minutach „Murzyn” odbiera piłkę obrońcy gospodarzy i na raty ale pokonuje golkipera rywali.
W drugiej części gry to gracze z Wieczfni pierwsi umieszczają piłkę w siatce bramki rywali. Po uderzeniu z rzutu wolnego piłka odbija się od muru chorzelan i ląduję pod nogami napastnika gospodarzy który z bliska pokonuje Łukasza Kacprzaka. W 68 minucie ponownie Piotr Piasecki z bliska po dośrodkowaniu Marcina Szmalca podwyższa wynik meczu. Po tej bramce chorzelanie mają kolejne sytuacje które powinni zamienić na kolejne gole. Niestety skuteczność to główny grzech piłkarzy Orzyca i żadna z wyśmienitych okazji nie została zamieniona na zdobycz bramkową. W 78 minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym gospodarze po raz kolejny zdobywają bramkę kontaktową. Żółto-czerwoni po stracie bramki stwarzali sobie kolejne sytuacje na podwyższenia wyniku ale ponownie kończyło się tylko na sytuacjach. Na szczęście gospodarzy nie było tego dnia stać na nic więcej i mecz zakończył się zwycięstwem chorzelan.

Liga Okręgowa 2017/2018: kolejka 13
ORZYC Chorzele - WKRA Bieżuń 3-2 (3-2)
1-0 Igor Tułowiecki
2-1 Michał Kawiecki
3-2 Mariusz Kowalski

Lubowiedzki – Suchowiecki, Michał Kawiecki, Dąbrowski, Czaplicki (30. Majk) – Piasecki, Kowalski, Rzeżuchowski, i.Tułowiecki (65. Wierzbicki) – Rejs (90. Bartołd) – G.Kawiecki

Koniec fatalnej serii piłkarzy Orzyca. Od 2 września czekali chorzelscy kibice na zwycięstwo swojej drużyny i w końcu się doczekali. Żółto-czerwoni po dobrym meczu pokonali sąsiada z ligowej tabeli Wkrę Bieżuń.
Wszystkie bramki w tym meczu padły przed przerwą. Już w 2 minucie Igor Tułowiecki znalazł się sam na sam z bramkarzem gości i technicznym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. W 12 minucie sędzia odgwizduje zagranie piłki ręką przez obrońcę miejscowych i dyktuje rzut wolny z około 16-18 metrów przed bramką Macieja Lubowiedzkiego. Zawodnik gości nie dał najmniejszych szans młodemu golkiperowi z Chorzel trafiając idealnie nad murem zawodników Orzyca. Jednak już po chwili gospodarze ponownie obejmują prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z okolic połowy boiska, bramkarz gości się poślizgnął i nie złapał piłki, a Michał Kawiecki strzałem z kilku metrów do pustej bramki ponownie wyprowadził na prowadzenie miejscowych.
W 30 minucie mamy ponownie remis. Goście po kolejnym stałym fragmencie gry pokonują bramkarza Orzyca. Rzut wolny z prawej strony, dośrodkowanie, napastnik z Bieżunia przecina piłkę i ta ląduje w bramce. Jednak i to nie podcięło skrzydeł chorzelanom. Po kilku kolejnych minutach pięknym strzałem z 25 metrów popisuje się Mariusz Kowalski, a piłka ląduje tuż obok słupka w siatce bramki gości.
W drugiej części gry piłkarze z Chorzel mieli kolejne okazje żeby podwyższyć rozmiary zwycięstwa ale ani Kacper Rejs, ani Piotr Piasecki, ani Maciej Wierzbicki nie potrafili pokonać bramkarza gości. Sztuka ta udała się za to Grzegorzowi Kawieckiemu. Jednak sędzia główny jak i jego asystent mimo, że początkowo uznali bramkę po konsultacji pod naciskiem krzyków z ławki rezerwowych gości zdanie zmienili. Uznali, że Maciej Wierzbicki przeszkadzał, swoją drogą fatalnie i kompromitująco, interweniującemu bramkarzowi Wkry. Niestety nie mamy zapisu video i nie dowiemy się czy w momencie strzału Maciej Wierzbicki był na pozycji spalonej czy jednak miał „na plecach obrońcę”. Całe szczęście sytuacja ta nie miała wpływu na wynik końcowy spotkania.

Liga Okręgowa 2017/2018: kolejka 12
OSTROVIA Ostrów Mazowiecka – ORZYC Chorzele 4-0 (3-0)

Lubowiedzki – Majk, Michał Kawiecki, Dąbrowski, Walewacz (46. I.Tułowiecki), Szmalc ( 65. Czaplicki) – G.Kawiecki, Kowalski (46. Bartołd), Rzeżuchowski, Piasecki – Rejs

Kolejny słabe spotkanie rozegrali piłkarze Orzyca wysoko przegrywając w Ostrowii Maazowieckiej. Może nie całe to spotkanie było słabe w wykonaniu żółto-czerwonych, ale jednak wynik końcowy jest najważniejszy, a ten znowu wygląda mało korzystnie.
Pierwsza cześć meczu w wykonaniu chorzelan była nawet nie słaba ale fatalna. Gdyby gospodarze do przerwy prowadzili różnicą 5-6 bramek nikt z przyjezdnych nie mógłby mieć pretensji.
Po przerwie zobaczyliśmy zupełnie inną drużynę z Chorzel. W tej części to chorzelanie powinni zdobyć 4-5 bramek, jednak skuteczności w ostatnich meczach piłkarzy z Chorzel jest na strasznie niskim poziomie. Goście mając nawet sytuację gdzie wystarczyło trafić do pustej bramki nie potrafili umieścić piłki w siatce bramki rywali. Natomiast jeden błąd bramkarza z Chorzel i goście strzałem z 25 metrów ustalili wynik meczu.

Liga Okręgowa 2017/2018: kolejka 11
ORZYC Chorzele – MAZOWSZE Jednorożec 1-5 (0-2)
1-3 Grzegorz Kawiecki

Kacprzak – Szmalo (75. Bartołd), Michał Kawiecki, Czaplicki (55. Suchowiecki), Dąbrowski – Kowalski, Rzeżuchowski (46. D.Brzezicki) – Wierzbicki, Piasecki ( 80. D.Tułowiecki), G.Kawiecki – Rejs (85. Majk)

W najgorszych koszmarach nikomu z Chorzel nie wyśnił by się tak wynik derbowego spotkania z Mazowszem. Niestety tak się mecz ułożył i skończyło się kompromitacją. Wiele błędów w obronie, fatalne pudła pod bramką rywala, katastrofalna pomyłka sędziego, który nie uznał prawidłowo zdobytej bramki na 1-1, co po chwili zaowocowało utratą drugiej bramki.
Nie ma co się rozpisywać nad przebiegiem meczu, nie ma co się tłumaczyć. Mazowsze zagrało mądrze i skutecznie, potrafiło wykorzystać każdy błąd rywala i w pełni zasłużenie wywieźli z Chorzel komplet punktów.

Dodane przez bady dnia październik 18 2017 13:32:430 Komentarzy ˇ 94 Czytań - Drukuj
LO Junior Młodszy B1; kolejka 7
ORZYC Chorzele U17 – NAREW Ostrołęka U17 1-2 (0-1)

1-2 – Oskar Oleksik

Suchowiecki K. – Stanejko, Moszczyński M., Bartołd, Pszczółkowski – Wilga D.(65.Oleksik), Cichowski, Antosiak, Budny, Pietrzak – Suchowiecki M.

Liga Okręgowa 2017/2018: kolejka 10
KORONA Szydłowo – ORZYC Chorzele 1-1 (1-1)
0-1 Piotr Piasecki

Lubowiedzki – Suchowiecki, Walewacz, Dąbrowski, Czaplicki, Szmalc (65. Majk) – G.Kawiecki, Rzeżuchowski, Kowalski, Piasecki – Rejs

W końcu, po czterech porażkach piłkarze Orzyca zdobyli punkt na trudnym terenie w Szydłowie przełamując fatalną serię.
Przez większość spotkania to gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i optycznie dominowali na boisku. Jednak jeśli idzie o sytuacje pod bramką rywala to mecz sprawiedliwie zakończył się remisem, bo obie ekipy tych sytuacji miały podobną ilość.
W 17 minucie Grzegorz Kawiecki przeprowadził rajd prawą stroną boiska, dośrodkował do Kacpra Rejsa, który zgrał głową do Piotra Piaseckiego, a ten technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce Korony. Goście odpowiedzieli w końcówce pierwszej części gry strzałem z rzutu wolnego.
W drugiej części gry mimo kilku okazji z każdej strony wynik nie uległ już zmianie.

LO Junior Młodszy B1; kolejka 6
WKRA Bieżuń U17 – ORZYC Chorzele U17 1-0 (1-0)

Królicki – Suchowiecki M., Moszczyński M., Pszczółkowski – Cichowski(60.Stanejko), Sęndrowski, Budny(55.Wilga D.), Antosiak, Pietrzak – Oleksik, Kuciński

Liga Okręgowa 2017/2018: kolejka 9
ORZYC Chorzele – ISKRA Krasne 1-4 ( 1-1 )
1-0 Wojciech Rzeżuchowski

Kacprzak – Majk (46. I.Tułowiecki), Michał Kawiecki, Dąbrowski (80. Bartołd), Czaplicki, Suchowiecki – Wierzbicki, Kowalski, Rzeżuchowski, G.Kawiecki – Piasecki

Tylko przez 45 minut chorzelanie dotrzymywali kroku trzeciej obecnie ekipie ligi okręgowej ulegając w końcu 1-4. Mecz dobrze się zaczął dla miejscowych bo już w 8 minucie Wojciech Rzeżuchowski strzałem z pola karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 19 minucie był już jednak remis po tym jak napastnik Iskry wymanewrował dwóch obrońców Orzyca i uderzył obok bezradnego bramkarza.
Kolejne bramki padały po przerwie a ich autorami byli już tylko gracze gości. Trzy razy przyjezdni znaleźli drogę do siatki bramki Łukasza Kacprzaka. Natomiast słabo grający tego dnia żółto-czerwoni mimo, że też mieli swoje okazje nie potrafili odpowiedzieć choćby jednym trafieniem.

LO Junior Młodszy B1: kolejka 5
ORZYC Chorzele U17 - GKS Strzegowo U17 3-0 (wo)

Walkower z powodu braku obecności gości.

Dodane przez bady dnia wrzesień 26 2017 18:04:230 Komentarzy ˇ 84 Czytań - Drukuj